Новак Ђоковић донира 3,3 милиона динара за обнову вртића у Власотинцу

Фондација „Новак Ђоковић“ одобрила је Предшколској установи „Милка Диманић“ у Власотинцу 3,3 милиона динара за замену спољне столарије на објекту Дечја радост.

Фондација ће урадити пројекат замене столарије и спровести јавну набавку.

„Ми ћемо то, практично, добити по систему „кључ у руке“. Очекујемо да се ти послови заврше у јулу и августу„, каже директор Предшколске установе „Милка Диманић“ Снежана Филиповић.

„Општина Власотинце ће у наредних 30 дана урадити пројекат за санацију дела крова и израду фасаде на истом објекту, којим ће конкурисати за средства код Канцеларије за управљање јавним улагањима“, додаје помоћник председника општине Владимир Коцић.

У вртићу Дечја радост Предшколске установе „Милка Диманић“ тренутно борави око 220 деце и према речима директорке Филиповић, тај простор није довољан за њих.

Зато је пројектом за доградњу објекта конкурисано код ИПА фондова у оквиру прекограничне сарадње Србија – Бугарска.